Celstraf en vrijspraak voor munitielevering

8 April 2019, 14:19 uur
Algemeen
mainImage
Digitaal Dagblad
Afbeelding is niet meer beschikbaar

De rechtbank in Rotterdam heeft twee mannen veroordeeld tot celstraffen van negen en twaalf maanden wegens het leveren van munitie aan Franse terroristen. Drie verdachten zijn vrijgesproken. Het Openbaar Ministerie (OM) had straffen tot dertig maanden geëist.

Volgens de rechtbank hebben de twee veroordeelde mannen gefungeerd als tussenpersoon bij de levering. Tegen de andere drie waren wel aanwijzingen voor betrokkenheid, maar niet genoeg voor een veroordeling, aldus de rechtbank.

In maart 2016 vond de politie in kelderbox van een woning in Rotterdam ruim 3500 patronen, bedoeld voor kalasjnikovs en pistolen. De kogels waren geleverd aan twee Fransen, die volgens de rechtbank bezig waren met het voorbereiden van een terroristische aanslag. Een van hen is in Frankrijk aangehouden. De ander is opgepakt in Nederland en overgeleverd aan de Franse autoriteiten.


Door: ANP