Geen vuurwerkshow in Rotterdamse parken

28 January 2020, 22:37 uur
Algemeen
mainImage

Tijdens de behandeling van het algehele verbod van vuurwerk komende donderdag in de gemeenteraad komt ook een motie aan de orde van de lokale Partij voor de Dieren, waarin raadslid Ruud van der Velden zal vragen om de vervangende vuurwerkshows niet in de Rotterdamse parken te organiseren.

‘’Nu er behoefte is om in elk van de veertien gebieden in Rotterdam het vuurwerk door consumenten te compenseren met vuurwerkshows, maar er al twee jaar een verbod geldt op het afsteken van vuurwerk in onze parken om daarmee de zo kwetsbare stadsnatuur te beschermen’’, schrijft de Partij voor de Dieren, ‘’verzoeken we wel om dit verbod bij eventuele vuurwerkshows voor de eerstvolgende jaarwisseling en in volgende edities te handhaven.’’

Tijdens de afgelopen nieuwjaarwisseling trok de vuurwerkshow in Hoek van Holland naar schatting 3.600 bezoekers en die in Nesselande 6.000. Naar de show op de Erasmusbrug kwamen 61.000 bezoekers en naar het Kindervuurwerk 7.500.