Kasmi ondersteunt 010-leraren 'schriftelijk'

6 November 2019, 17:20 uur
Algemeen
mainImage

De Rotterdamse onderwijswethouder Said Kasmi heeft per verklaring aan de leraren in de havenstad laten weten dat hij samen met zijn collega's uit Amsterdam, Den Haag en Utrecht bij het Rijk blijft lobbyen om het voor besturen en bonden mogelijk te maken een goede en duurzame cao te kunnen afsluiten. Met z'n vieren vragen ze experimenteerruimte, meer budget voor de startende leraren en extra beloningsmogelijkheden in de grote steden.

Kasmi kwam op de cruciale landelijke onderwijsdag tot ieders verrassing met een schriftelijk statement, omdat hij in zijn agenda geen tijd had kunnen vrij maken om de leraren bij hun staking een hart onder hun riem te steken.

''Maar bij de aanpak van het lerarentekort ondersteunen we waar we kunnen met ons onderwijsbeleid'', liet hij weten. ''We stimuleren de komst van zij-instromers. We verstrekken subsidie voor vermindering van werkdruk. We begeleiden starters. We financieren extra opleidingsplaatsen en we waarderen extra via de lerarenbeurs en de Rotterdam Pas.''