Ouderen in seniorencomplexen hebben meer behoefte aan leuke activiteiten. Met de aanpak Vitale Woongemeenschappen gaan corporaties, samen met de gemeente en welzijnsorganisaties, de ouderen hierbij helpen.
De officiële start was afgelopen vrijdag in seniorencomplex Mazesteyn in de Esch. Daar zijn een aantal bewoners enthousiast begonnen met het organiseren van activiteiten zoals bijvoorbeeld dansen en wandelen.
Wethouder Sven de Langen (onder andere ouderen): ''Het is de bedoeling dat de ontmoetingsruimten in seniorencomplexen weer gaan bruisen van activiteiten en gezelligheid. Iedere bewoner is hier welkom om een leuke activiteit bij te wonen, of te organiseren voor anderen. Ook ouderen van buiten zijn welkom.''
Met de aanpak vitale woongemeenschappen in seniorencomplexen krijgen ouderen ondersteuning bij het organiseren van activiteiten. Daarnaast wordt er in een aantal complexen gebruik gemaakt van de methode Bruis van Activage. Een initiatiefgroep van 12 tot 16 ouderen zet activiteiten op waarbij andere ouderen uit het complex kunnen aansluiten. Het doel hiervan is om vanuit dezelfde passie, interesse en hobby ontmoeting tussen de bewoners te creëren en de vitaliteit en gezelligheid te verbeteren.
De wooncorporaties SOR, Woonbron, Woonstad, Vestia, Havensteder en Laurens Wonen doen mee. Zij gaven ieder een complex aan waar ze starten met vitale woongemeenschappen. Het gaat om de complexen Mazesteyn in de Esch, Nieuw Verlaat in Zevenkamp, Dahlia in Bloemhof, de Kulk in Hoogvliet en de Meyburg in Schiebroek.