Moeten daklozen in Rotterdam rennen voor een plek?

11 January 2020, 23:13 uur
Algemeen
mainImage

Daklozen in Rotterdam kunnen ’s nachts slapen in de opvang in het centrum van de stad, maar als die vol is krijgen ze zegge en schrijve een uur de tijd om zich bij een andere locatie te melden. De deadline van een uur bevreemdt raadslid Ingrid van Wifferen. Waarom precies een uur?

‘’Het probleem is dat deze groep vaak niet over de middelen beschikt om zich snel door de stad te kunnen verplaatsen. De meeste daklozen hebben zeker geen eigen vervoer en ook geen geld voor het openbaar vervoer. Het lukt hen dus niet om op tijd bij die andere locatie te zijn’’, schrijft ze aan zorgwethouder De Langen met de vraag of die regeling van een uur ook inderdaad officieel bestaat.

Bovendien vraagt ze zich af of de opvang in het centrum inderdaad bijna altijd vol is en zou ze graag de juiste gebruikscijfers van alle opvangadressen willen zien.