Waar blijft DENK, de Dark Horse?

4 March 2026, 23:50 uur
Columns
mainImage

Nou de campagne voor de gemeenteraadsverkiezing is losgebarsten. Weer alle ballen op Leefbaar met hun verkiezingsposters. ‘Voor Rotterdammers’. En, het Pavloveffect is er weer. Er zijn nog steeds mensen die geloven dat met Rotterdammers alleen witte mensen wordt bedoeld. Nou, dat is allang niet meer. Ken genoeg mensen van kleur die ook Leefbaar stemmen. Ik kan veel van Leefbaar zeggen, is mijn club niet, maar racisme is een brug te ver.

Dat gezegd hebbende. Nu gokken Leefbaar en GroenLinks-PvdA op een tweestrijd. Tja, dat dachten de gevestigde partijen in 2002 ook. PvdA en VVD zouden wel eens even de stemmen verdelen na twee kabinetten Paars.

Not.

Ene Pim kwam op de ‘Puinhopen van Paars’ tevoorschijn en nam Nederland mee in zijn electorale storm. 17 gemeenteraadszetels in 1 avond. Dank u wel PvdA en VVD. Waarmee ik maar wil zeggen dat het geen gelopen race is. Er is altijd het gevaar van een ‘Dark horse’.

Allereerst is het gevaar voor Leefbaar dat Forum voor Democratie zetels opvreet. Niet dat ik het aanraad. Als je dan toch rechts stemt, kies dan voor Leefbaar. Die hebben de ervaring en de mensen. Dat kan je niet of nauwelijks zeggen van Forum hier in Rotterdam. Daarnaast zit D66 als een gier op de stemmen van GroenLinks-PvdA te azen. De Rotterdamse yuppen willen graag bij hun koude glas witte wijn de deugneus uithangen. En, dat is nog maar de vraag met een Palliewappiepartij als GroenLinks-PvdA. Met D66 kan je toch alle kanten uit. Net een paling in een emmer snot.

Dus die tweestrijd is nog maar de vraag. Blijft over de Dark Horse: DENK. Als Stephan van Baarle, kind van Zuid, zijn kaarten goed speelt dan zou dat weleens de verrassing kunnen worden van deze gemeenteraadsverkiezing. Er is een enorm kiezerspotentieel voor DENK in Rotterdam als het gemobiliseerd kan worden. Want laten we wel wezen, echte linkse mensen hebben het allang opgegeven. Die geloven niet meer in de politiek. Die houden hun hoofd boven water. En dat is al werk genoeg.

Nee, die tweestrijd is geen wet van Meden en Perzen. De campagne is nog maar net begonnen. Wie weet wordt het een surprise avond waar Sinterklaas een puntje aan kan zuigen.