Waar blijft Israël? De tijd is rijp!

10 January 2026, 15:55 uur
Columns
mainImage

Donald Trump heeft met zijn optreden in Venezuela en dreigen richting Groenland een heel oud gedachtengoed doen herleven. Dat leek na de Tweede Wereldoorlog te zijn verdwenen, maar kwam als een duveltje uit een doos weer tevoorschijn. Legers zijn er om op te treden en niet om mee te paraderen. Militair ingrijpen is een onderdeel van de buitenlandse politiek.

De bevolking van Iran zucht al decennia onder de zegeningen van een Islamitisch bewind. Vrouwen zijn ondergeschikt aan mannen, religieuze regels moeten gedwongen worden nageleefd, minderheden zijn hun leven niet zeker en vrijheid is een onbekend begrip. Tientallen mensen worden jaarlijks in het openbaar geëxecuteerd. Zo'n beetje de ideaalwereld voor miljoenen moslims.

Dit systeem heeft voor de machtshebbers wel een nadeel. De economie bloeit er niet erg van: sterker de Iraniërs geven hun geld uit aan terreurorganisaties als Hamas en Hesbollah en het ontwikkelen van nucleaire wapens. Nu heeft Trump dat laatste letterlijk bijna een doodklap gegeven, maar de Ayatollah’s zullen weer beginnen. Zij hebben immers het Opperwezen aan hun kant! Uiteindelijk zullen ze met zijn zegen de “Grote Satan” Amerika verslaan!

Opstand

Regelmatig komt de bevolking in opstand, die helaas volgens een vast patroon verloopt. Steeds meer mensen durven hun ongenoegen te uiten en de geheime dienst kijkt goed om zich heen. Iedereen die meedoet wordt genoteerd en krijgt de rekening gepresenteerd als de opstand meedogenloos is onderdrukt. De vele moordenaars in toga zullen hun werk in schijnprocessen gaan doen, voor zover dat al niet in de martelkelders is gedaan. Ook nu worden al machinegeweren gebruikt om de opstand neer te slaan. De beulen hebben veel te verliezen en zullen alles doen om te voorkomen dat ze ooit ter verantwoording zullen worden geroepen.

Sjah

Vanuit de V.S. is de zoon van de verdreven Sjah zo onverstandig geweest zich met de gang van zaken te gaan bemoeien. Alsof de Iraniërs van de regen in de drup willen komen. Zijn oproep tot ongehoorzaamheid en demonstraties vanuit een beveiligde positie is onverantwoord en zet de demonstranten in een verkeerd daglicht. Ze willen af van de dwingende Islamitische terreur en zich niet overleveren aan bestuurlijk relict uit de vorige eeuw.

Een unieke kans

Trump heeft gezegd op te treden als er slachtoffers onder de bevolking gaan vallen in Iran. Als er één land is dat voordeel zal hebben bij een regimeverandering is dat Israël. Wat let hun om de kazernes van de Iraanse politie en de republikeinse garde aan te vallen? Iran heeft hen al decennia geleden de oorlog verklaard en Trump laat zien dat optreden buiten de grenzen rendabel kan zijn. Hij zal sowieso zijn zegen aan Israël geven als die gaat ingrijpen. Ook bondgenoot Saudi Arabië zal in haar vuist lachen.

Wat houdt de superieure Israëlische luchtmacht tegen? Ze schakelen een aardsvijand uit, helpen vredegezinde regimes in het Midden Oosten, maar ze helpen vooral die stakkers, die na het onderdrukken van de opstand te maken zullen krijgen met een meedogenloze afrekening.