Woensdagmorgen 12 februari rond 02.55 uur is de buurt in de Kritostraat in Rotterdam opgeschrikt door een hevige explosie. De oorzaak van de explosie is nog niet vastgesteld, maar zowel de bewoner als omwonenden zijn flink geschrokken.
De bewoner, een man die nog bezig was met het opknappen van zijn nieuwe huis, was zichtbaar aangeslagen. Hoewel er geen directe aanleiding lijkt te zijn, zijn op de locatie drie batterijen aangetroffen. De politie, ervaren met explosies, concludeerde dat de ontploffing niet van binnenuit heeft plaatsgevonden. Opvallend genoeg werd binnen in de woning wel een kruitlucht waargenomen door de Officier van Dienst (OvD) van de politie. Het Forensisch Opsporingsteam is echter niet ter plaatse geweest; er is uitsluitend telefonisch overleg gevoerd.
Beelden van het incident laten zien dat de schade zich uitstrekt tot een portiek verderop, waar ruiten zijn gesprongen. Daarnaast is er in de kelder een waterlekkage ontstaan, vermoedelijk als gevolg van de explosie. Buurtbewoners hebben zelf geprobeerd de rommel op te ruimen en de lekkage te beperken. De politie adviseerde om contact op te nemen met Salvage, een organisatie die slachtoffers van dergelijke incidenten ondersteunt. Hoewel er geen sprake was van brand, moest de brandweer wel een deur forceren om de situatie veilig te stellen.
Uiteindelijk werd het water afgesloten om verdere schade te voorkomen. Volgens buurtbewoners heeft zich nooit eerder een dergelijk incident in de straat voorgedaan. Sommigen vrezen dat het mogelijk gaat om een bomaanslag op het verkeerde adres, wat betekent dat ook andere woningen gevaar hadden kunnen lopen. De politie zal morgen een buurtonderzoek uitvoeren om meer duidelijkheid te krijgen. Meerdere mensen uit de wijk hebben de politie gebeld, zelfs vanuit omliggende straten. Getuigen melden een grote flits te hebben gezien, en een buurtbewoner beweert kort na de explosie een voertuig te hebben zien wegrijden. Er zijn geen gewonden gevallen bij het incident.
Door: ANP