Aantal autodiefstallen in 2020 met 5 procent gedaald

20 January 2021, 07:39 uur
Landelijk
mainImage
ANP

Het aantal autodiefstallen is in 2020 met bijna 5 procent gedaald, meldt Interpolis in zijn Autodiefstalbarometer. De Volkswagens Golf en Polo worden, net als in 2019, het vaakst gestolen, Toyota's SUV's zijn de grootste stijgers op de inbraakranglijst, schrijft het AD.

Terwijl woningdieven door het massale thuiswerken een vijfde minder toesloegen, daalt het aantal autodiefstallen veel minder hard, ziet Interpolis. De verzekeraar noteerde vorig jaar 4,7 procent minder gestolen auto's ten opzichte van het jaar ervoor.

Meest gestolen auto's zijn de Volkswagen Golf en de Volkswagen Polo. De Fiat 500 completeert de top drie, die er in 2019 hetzelfde uitzag. Ook SUV's zijn geliefd: de Toyota Rav4, de Renault Captur, de Toyota CH-R en de Mazda CX-5 staan allemaal in de top tien. Die vier zijn de grootste stijgers op de ranglijst. De BMW 5 serie, Audi A4, VW Transporter en Opel Corsa worden beduidend minder gestolen dan in 2019.


Door: ANP