Commissaris van de Koning in Drenthe Jetta Klijnsma is maandagavond niet welkom bij overleg van de Drentse BBB-fractie. De BBB'ers willen het eerst in eigen kring hebben over een uitspraak van Klijnsma op het PvdA-congres in Nieuwegein. Klijnsma zei daar dat ze ziet dat het ontbreken van bestuurservaring bij BBB'ers ellende oplevert. De BBB is daar verontwaardigd over.
Klijnsma heeft aangeboden uitleg te komen geven tijdens de BBB-fractievergadering. De BBB'ers willen het eerst zelf hebben over wat er is gebeurd, aldus een woordvoerster namens fractievoorzitter Willem Vossebeld.
Vossebeld liet al wel weten dat hij de uitspraak van Klijnsma onacceptabel vindt. Hij wijst er ook op dat een commissaris van de Koning boven de partijen hoort te staan. "Dat wij niet uit de oude bestuurscultuur komen, klopt. Maar dat is precies onze kracht. Wij luisteren en leveren. Dat is geen 'ellende', dat is wat Drenthe vooruithelpt."
Partijleider Caroline van der Plas liet weten "diep geraakt" te zijn door de uitspraak van Klijnsma. "Daarmee zet je onze Statenleden in Drenthe publiekelijk neer als onbekwaam. Dat terwijl zij dag in, dag uit keihard werken voor Drenthe."
De BBB haalde bij de verkiezingen voor Provinciale Staten in 2023 een overwinning in Drenthe. De partij deed voor het eerst mee en werd de grootste. De BBB heeft 17 van de 43 zetels in het Drents parlement zoals de Drentse Staten ook worden genoemd. Vossebeld vindt dat zijn partij in Drenthe "volop" bestuurlijke verantwoordelijkheid neemt. "Met twee gedeputeerden, actieve deelname in alle provinciale commissies, een vicevoorzitter van het Drents parlement en betrokkenheid bij de vertrouwenscommissie dragen wij elke dag bij aan het bestuur van deze provincie."
Door: ANP