Premier Dick Schoof gaat dinsdag op het Catshuis in gesprek met Joodse en andere maatschappelijke organisaties over antisemitisme. Aanleiding is het geweld in Amsterdam van vorige week tegen Israëlische voetbalsupporters. De premier gaat "samen met een brede kabinetsdelegatie" in gesprek, aldus de Rijksvoorlichtingsdienst.
In principe zijn drie van de vier vicepremiers ook aanwezig en schuiven onder anderen de ministers van Justitie, Onderwijs, Binnenlandse Zaken en Asiel en Migratie aan. Mogelijk is ook een viertal staatssecretarissen erbij, hoewel de aanwezigheid van de bewindspersonen afhangt van hun agenda's, benadrukt een woordvoerder.
Het kabinet ontvangt "vertegenwoordigers vanuit organisaties betrokken bij de Joodse gemeenschap, onderwijs, cultuur, sport, openbaar vervoer, bedrijfsleven, veiligheid en lokaal bestuur".
Door: ANP