Niet genoeg mankracht voor sterk toegenomen aantal zedenmisdrijven

14 March 2025, 09:01 uur
Landelijk
mainImage
AS Media

Ondanks extra geld blijft de politie zedenrechercheurs tekortkomen. Nog niet één aanrandings- of verkrachtingszaak van na 1 juli 2024 bereikte de rechtszaal, meldt Trouw.

Sinds het ingaan van de nieuwe zedenwet heeft de politie er nauwelijks extra zedenrechercheurs bijgekregen. Vorig jaar kreeg het korps wel 5 miljoen euro voor uitbreiding van de zedencapaciteit, omdat de nieuwe wet, die juli 2024 inging, voor meer meldingen van seksueel geweld ging zorgen. De politie mocht uitbreiden met zeventig mensen, maar het werden er acht.

"We krijgen vacatures gewoon niet gevuld", zegt een woordvoerder van de politie. "Niet iedereen vindt dit leuk werk."

Het tekort aan rechercheurs laat zich voelen. Temeer omdat het aantal meldingen van seksueel geweld, zoals verwacht, oploopt. In 2024 kreeg de politie bijna 15.000 meldingen, met een sterke stijging na het ingaan van de nieuwe wet.

 


Door: ANP