Nog steeds nieuwe adoptieprocedures gestart, ondanks adoptiestop

12 March 2025, 09:15 uur
Landelijk
mainImage

Ondanks de adoptiestop worden er nog steeds nieuwe adoptieprocedures gestart. Dat blijkt uit cijfers die het Reformatorisch Dagblad opvroeg bij het ministerie van Justitie en Veiligheid.

Het was groot nieuws op 21 mei 2024: "Kabinet stopt acuut met interlandelijke adoptie". Minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) liet die dag weten uitvoering te gaan geven aan de motie die een maand eerder door de Kamer was aangenomen: een stop op interlandelijke adoptie vanwege de misstanden die de commissie-Joustra aan het licht gebracht had. Er zouden geen nieuwe adoptieprocedures meer gestart worden, beloofde de minister aan de Kamer. Alleen de nog lopende procedures, 587 stuks, zouden zorgvuldig afgerond worden.

Sinds mei 2024 zijn er echter nog wel degelijk nieuwe adoptieaanvragen in behandeling genomen. Sinds het aannemen van de desbetreffende Kamermotie zijn er nog achttien zogenoemde BKA-nummers afgegeven.

 


Door: ANP