ProRail: zo'n 450 grote storingen op het spoor in 2022

4 January 2023, 10:37 uur
Landelijk
mainImage
ANP

Vorig jaar waren er op het spoor zo'n 450 grote storingen, veroorzaakt door bijvoorbeeld aanrijdingen, sein- en/of wisselstoringen, stormachtig weer, computerstoringen en bovenleidingsbreuken. Een woordvoerder van ProRail bevestigt berichtgeving hierover door De Telegraaf.

Het aantal storingen lag daarmee hoger dan in 2021, toen er sprake was van 406 grote storingen. In 2020 waren dit er 361, maar toen was er sprake van een uitgedunde dienstregeling wegens corona.

Vorig jaar waren er achttien dagen waarop meer dan 10 procent van alle ritten uitviel. Twee dagen werd het landelijk treinverkeer gestaakt.

John Voppen, ceo van ProRail, is niet tevreden. Tegen De Telegraaf zegt hij: "Met een eerste blik op de prestaties van 2022 en de oorzaken van tegenvallers zeg ik: werk aan de winkel voor de spoorsector. Laten we investeren in onze mensen en middelen om prestaties te verbeteren."

 


Door: ANP