Zonnepanelen blijken stoorzenders voor hulpdiensten

4 May 2023, 08:33 uur
Landelijk
mainImage
ANP

Politiebonden maken zich ernstig zorgen over de komende zonnige maanden, waarin het cruciale communicatiesysteem C2000, waar politie, brandweer en ambulancediensten gebruik van maken in noodsituaties, ernstig kan worden verstoord. Dat meldt De Telegraaf.

Ondeugdelijke omvormers van zonnepanelen (die opgewekte gelijkstroom omzetten in bruikbare wisselstroom), vaak van Chinese makelij, zijn daar debet aan. Het probleem is al sinds 2019 bekend, maar politiebonden vrezen nu dat dit vaker tot penibele en levensgevaarlijke situaties gaat leiden, waarbij politie, brandweer en ambulancediensten niet of nauwelijks met elkaar kunnen overleggen in levensbedreigende situaties.

Volgens de politiebond ACP is C2000 onbetrouwbaar en zijn er in ons land al 75 gebieden bekend waar de verbindingen met het systeem tot grote problemen leiden en het dus onbruikbaar is. "Niet alleen vanwege inferieure omvormers, maar ook omdat er te weinig ondersteunende antennes zijn geplaatst", zegt voorzitter Wim Groeneweg.


Door: ANP