Drones vliegen niet recht boven de binnenvaartschepen

6 July 2021, 18:27 uur
Politiek
mainImage

Binnenvaartschippers die aangemeerd liggen in Rotterdam hoeven zich geen zorgen te maken over hun privacy als drones van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) rond hun schepen cirkelen. De ILT-drones zullen nooit recht boven een schip vliegen en de ILT neemt de privacy serieus, laat burgemeester Aboutaleb.

Hij zegt: ‘’De ILT is niet geïnteresseerd in de mensen op de schepen, hoewel natuurlijk niet voorkomen kan worden dat zij soms op beeld staan. Maar die beelden worden voor de duur van het onderzoek opgeslagen volgens de richtlijnen van de Algemene Verordening Gegevensbescherming, en eventueel op beeld aanwezige personen worden door de ILT onherkenbaar gemaakt.’’

Volgens Aboutaleb verlagen de drones bovendien voor de schipper de toezichtlast. ‘’De inspectie hoeft zodoende niet aan boord op het moment dat alles in orde is. De drones zijn herkenbaar als ILT-drone en ook de inspecteurs en hun bedrijfsbus zijn herkenbaar.’’

De zorg van de binnenschippers was door Sunniva Fluitsma van de Algemeene Schippers Vereeniging gemeld aan de fractie van Denk. Een officiële klacht bleek uit de reactie van de burgemeester niet te zijn ingediend. Om die reden vindt er van de kant van de gemeente ook geen afstemming plaats, aldus Aboutaleb. De Inspectie Leefomgeving en Transport is hiervoor het eerste aanspreekpunt.