GroenLinks: Havenbedrijf moet jacht op de vos stoppen

10 April 2023, 06:52 uur
Politiek
mainImage
Unsplash/howling red

De Rotterdamse fractie van GroenLinks vindt het besluit van Havenbedrijf om in het kader van de vogelbescherming de jacht op de vos te openen een zeer vergaande maatregel, die niet strookt met het dierenwelzijn.

Overdag mag er al gejaagd worden op vossen, maar ’s nachts nog niet. Toch heeft het Havenbedrijf hier een vergunning voor aangevraagd. Raadslid Mina Morkoç vindt dat in strijd met een evenwichtig ecosysteem. Ze verwijst in dat verband naar een uitspraak van de rechtbank in Utrecht in het kader van de bescherming van broedvogels. Er bestaat weldegelijk onduidelijkheid of het afschieten van vossen daadwerkelijk leidt tot een hoger broedsucces.

‘’In een oneven ecosysteem zal de ruimte die vrijkomt door het wegvallen van de vos als roofdier door een ander roofdier opgevuld worden. Het afschieten van vossen is daarom geen houdbare oplossing’’, aldus GroenLinks, dat er een voorstander van is om een broedeiland in te richten voor de vogels waar vossen niet kunnen komen.

‘’Daarnaast is er een mogelijkheid om watergreppels aan te leggen in combinatie met de hekken. Deze gecombineerde manier van afbakening is effectief en tegelijkertijd diervriendelijker dan jacht’’, aldus Morkoç.