Havencontrole op dieren moet scherper na wasberenleed

28 May 2026, 12:28 uur
Politiek
mainImage
GroenLinks
Mina Morkoç

Dierenwethouder Versnel (VVD) heeft het druk met het formeren van een nieuw stadsbestuur, maar is door raadslid Mina Morkoç toch gevraagd om maatregelen te treffen om te voorkomen dat dierenleed zich in de haven herhaalt zoals recent met drie aan hun lot overgelaten babywasbeertjes, waarvan er uiteindelijk één is gestorven.

‘’Hoe is het gesteld met de effectiviteit en snelheid van hulpverlening aan dieren in nood in het havengebied’’, vraagt Morkoç zich af. ‘’De diertjes waren nog maar een paar dagen oud en volledig afhankelijk van hulp. Snelle hulp was noodzakelijk, maar omdat het om exotische dieren ging, moesten meerdere instanties betrokken worden voordat actie kon worden ondernomen.’’

Dankzij het harde werk van de Dierenambulance gaat het met twee van de drie babywasbeertjes gelukkig weer goed, maar dit moet wel voorkomen worden, vindt de fractie van Pro, die ook wil weten hoe de huidige, bureaucratische procedure ten aanzien van uitheemse soorten zoals wasberen zich verhoudt tot de Wet dieren.