Karremans: 'Film die asobakken maar voor de wijkagent'

29 July 2021, 00:29 uur
Politiek
mainImage
Pixabay

Er is niets op tegen om chauffeurs van luidruchtige asobakken waarvan het kenteken goed te zien is te filmen en het resultaat door te sturen naar de politie of de wijkagent. ‘’Dat helpt op korte termijn zeker’’, twitterde de aankomende nieuwe Rotterdamse wethouder Vincent Karremans, die vanaf begin september de opvolger wordt van Bert Wijbenga, die op zijn beurt burgemeester wordt van Vlaardingen.

Karremans – de komende maand nog even fractievoorzitter van de VVD – krijgt straks de portefeuilles handhaving, buitenruimte, integratie en samenleven. Het uitdelen van boetes aan de chauffeurs van patserbakken doet de politie en de politie valt onder verantwoordelijkheid van de burgemeester, maar Karremans wordt ook loco-burgemeester, dus de herriemakers met hun knalpotten kunnen hun borst maken tot voorlopig de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2022. 

Precies een jaar geleden vroeg Karremans nog aan de burgemeester hoeveel bekeuringen er in de eerste helft van dat jaar waren uitgedeeld aan de ‘’gefrustreerde hardrijders op de bekende racebanen in de stad.'' Slechts vijf toen. ‘’Dat is dus niet eens één bon per maand, terwijl als je een half uurtje op Zwart Janstraat, Rodenrijsestraat, Rodenrijselaan, Bergweg en Bergselaan gaat staan, je dan al makkelijk over de vijf bonnen heen gaat’’, antwoordde hij en vroeg om harder optreden.  

Filmen helpt dus ook, blijkt. De politie wordt er een handje mee geholpen. Of het van D66 mag, is een tweede.