Noordereiland-Entrepot holt achteruit qua veiligheid

22 July 2023, 06:00 uur
Politiek
mainImage
Digitaal Dagblad
Rotterdam bereidt zich voor op storm en hoog water

De wijkraad van Entrepot-Noordereiland is blij met de komst van toezichtcamera’s, maar heeft burgemeester Aboutaleb gevraagd nog veel méér maatregelen te nemen om de buurt veiliger te maken. In een ongevraagd advies stelt wijkraadvoorzitter Jean Paul Andela op de kades rondom Noordereiland en het Willemsbrugtracé.  frequente handhaving voor, zowel zichtbaar als onzichtbaar.

De wijk heeft te maken met diverse vormen van overlast, verkeersonveiligheid en geweld. Er is bovendien veel te veel lawaai en het regent afval uit auto’s, afkomstig van "parkeertoeristen". Daarnaast is er sprake van asociaal en onverantwoord rijgedrag, zijn er straatraces met auto’s, motoren en scooters (met name op de Maaskade, Prins Hendrikkade en op het Willemsbrugtracé) en Entrepot (met name Laan op Zuid, Stieltjesstraat en Rosestraat). Het gaat daarbij om extreem hoge snelheden en knetterende uitlaten. Ook wordt er geregeld vuurwerk afgestoken bij trouwpartijen op het Prinsenhoofd op Noordereiland.

Het wordt nog erger. Er waren twee voordeurexplosies aan de Eric Kropstraat en een schietpartij bij het Spoorweghavenpark. Bovendien is het algemene nummer van de politie ontoereikend om mensen snel ter plaatse te krijgen, heeft de wijkraad geconstateerd.

‘’Door deze herhaaldelijke overlast, en het gevoel dat melden geen zin heeft, daalt het veiligheidsgevoel van onze bewoners’’, laat de wijkraad weten in de hoop dat Aboutaleb eindelijk gaat inzien dat er steeds meer wijken in Rotterdam op Amerikaanse achterbuurten gaan lijken.