Ook Sparta op de bres voor behoud tramlijnen 4 en 8

4 April 2023, 06:32 uur
Politiek
mainImage

Het bestuur van Sparta, de Betrokken Spartaan en de supportersvereniging van Sparta hebben zich aangesloten bij de protesterende bewoners en ondernemers van Bospolder-Spangen-Tussendijken die tegen de inkrimping zijn van het tramlijnnet in Rotterdam, dat met name het westen van de stad gaat treffen.

Meer dan 10.000 Rotterdammers hebben inmiddels de petitie getekend voor behoud van de tramlijnen 8 en 4, waaronder ook de bestuursleden van de betrokken wijkraden. Morgen wordt die petitie aangeboden aan de Rotterdamse verkeerswethouder Karremans in de hal van het stadhuis, net voor het begin van zijn debat met de raadscommissie.

Dan moet ook duidelijk worden uit welke koker de vondst van de inkrimping van het tramnet komt binnen het huidige stadsbestuur. Niet van Leefbaar. Ook niet van Denk. Waarschijnlijk is het een coalitiecompromis op verzoek van D66, dat ook in de vorige coalitie (2018-2022) al de zijde van GroenLinks koos bij alle groenexperimenten in de binnenstad met de automobilist als gedupeerde. 

Ineke Palm, voorzitter van de wijkraad Bospolder-Spangen-Tussendijken: ‘’Het stadsbestuur zal ons massale geluid uit de wijk serieus moeten nemen. Het kan niet zo zijn dat zij rendement voor het belang van bewoners stellen.’’

Als reactie op het eerdere advies van de wijkraad blijkt dat de wethouder wel enigszins tegemoet komt aan de bezwaren. Karremans vindt dat Tram 8 moet blijven rijden tijdens thuiswedstrijden van Sparta en dat er voor Spangen een vervangende bus moet komen. Wat betreft tram 4 stemt hij in met de plannen van de Metropoolregio (tram 4 tot Eendrachtsplein), wel vraagt hij de MRDH na te gaan of er op dagen dat er markt is op het Grote Visserijplein een vervoersvoorziening getroffen kan worden.