Oprichting Rotterdamse mbo-studentenvereniging voorlopig van de baan

1 October 2026, 16:59 uur
Politiek
mainImage
D66 Rotterdam
Joan Nunnely.

De oprichting van een mbo-studentenvereniging in Rotterdam bij de start van het schooljaar 2026-2027 was niet haalbaar. Er hebben zich nog geen studenten gemeld die een vereniging willen oprichten, meldt het Rotterdamse college van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad. De gemeente houdt wel 12.000 euro beschikbaar om een eventueel initiatief te ondersteunen. Dit laat wethouder Joan Nunnely in een brief weten aan de gemeenteraad.

De gemeenteraad nam op 26 februari de motie 'Studentenstad voor iedereen' aan. Daarin werd het college gevraagd zich aan te sluiten bij een initiatief voor een mbo-studentenvereniging en dit waar mogelijk te faciliteren. Ook moest een bescheiden startbudget worden gereserveerd voor onder meer notariskosten. Het streven was om de vereniging bij de start van het nieuwe schooljaar op te richten.

Volgens het college zijn er tot dusver geen signalen ontvangen dat studenten een dergelijke vereniging willen beginnen. Dat blijkt uit contacten met onderwijsinstellingen, de Brede Rotterdamse Studentenraad en de griffie. Het college acht oprichting in het schooljaar 2026-2027 daarom niet haalbaar.

Binnen het programma Rotterdam Studentenstad is inmiddels 12.000 euro gereserveerd. Dat bedrag blijft beschikbaar voor het geval studenten alsnog het initiatief nemen. De gemeente blijft mogelijke ontwikkelingen volgen.

De afgelopen collegeperiode heeft Rotterdam zich met het programma Rotterdam Studentenstad ingezet voor mbo-, hbo- en wo-studenten. Daaruit is onder meer de Brede Studentenraad voortgekomen, waar studenten signalen kunnen delen en de gemeente haar beleid kan toetsen. Ook is een campagne opgezet om studenten van alle drie de onderwijsniveaus welkom te heten in de stad.