PRO en CDA willen info over omgang Feyenoord met Rotterdam Radicals

20 August 2026, 11:32 uur
Politiek
mainImage
Google Maps

PRO Rotterdam en het CDA willen van het Rotterdamse college weten of Feyenoord voldoende verantwoordelijkheid neemt voor incidenten waarbij de supportersgroep Rotterdam Radicals betrokken is. De partijen stellen daarover schriftelijke vragen naar aanleiding van recente berichtgeving in het AD.

Volgens de fracties zijn incidenten rond de "omstreden supportersgroep" Rotterdam Radicals niet onbekend bij de gemeenteraad. De recente berichtgeving roept bij hen opnieuw zorgen op. "De maatschappelijke waarde van Feyenoord voor de stad is groot en juist daarom is het van belang om mogelijke risico's tijdig te signaleren", schrijven Sarah Reitema en Ellen Verouden namens PRO en CDA.

De partijen wijzen erop dat Feyenoord volgens hun vragen geen vragen van het AD wilde beantwoorden over de omgang met Rotterdam Radicals. Ze willen weten of de voetbalclub tegenover de gemeente wel openheid van zaken geeft en, zo ja, welke informatie Feyenoord met het college deelt.

Ook vragen PRO en CDA het stadsbestuur of Feyenoord volgens het college voldoende verantwoordelijkheid neemt voor incidenten waarbij Rotterdam Radicals betrokken is. Daarnaast willen ze weten hoe het gedrag van de supportersgroep zich verhoudt tot de Social Gedragscode van Feyenoord en welke maatregelen de club neemt als leden van Rotterdam Radicals die gedragscode overtreden.

De fracties vragen verder naar de uitvoering van de motie 'Grote waarde, grote verantwoordelijkheid'. Ook verwijzen ze naar eerdere antwoorden van het college over het supportersbeleid van Feyenoord. Daaruit bleek volgens de partijen dat de directie van Feyenoord en de wethouder Samenleven vaker met elkaar willen spreken over de rol van de voetbalclub in de stad.

PRO en CDA willen weten wanneer daarover voor het laatst overleg is geweest, wat daarbij is besproken en of het college van plan is die gesprekken voort te zetten.