Er komt in Rotterdam een campagne tegen de e-sigaret en voorlopig zal die ook jaarlijks worden herhaald. Raadslid Aafjes-Van Aalst kreeg de volledige gemeenteraad achter haar initiatief omdat vooral bij jongeren onder de 18 jaar het gebruik van vapes hoog is.
‘’Het gebruik van smaakvolle en makkelijk te verkrijgen vapes zorgt ervoor dat roken bij jongeren weer in trek raakt’’, waarschuwde Aafjes-Van Aalst die deze tendens wil inperken. Eén op de vijf Nederlandse jongeren tussen de 12 en 25 jaar in het afgelopen jaar weleens een e-sigaret gebruikt, is haar bevinding. Dat is een explosieve groei. ‘’En die is zorgwekkend.’’
Actie tot inperking vindt ze noodzakelijk, ook binnen het Nationaal Preventieakkoord, waarbinnen een rookvrije generatie wordt nagestreefd.
Een e-sigaret (elektronische sigaret) verdampt een vloeistof die een mengsel van smaakstoffen en andere stoffen bevat. De vloeistof, of e-liquid, wordt verhit zodat er damp ontstaat die de gebruiker kan inhaleren. De vloeistof bevat geen tabak, zoals een gewone sigaret, maar vaak wel nicotine.