Sluiten van Club MONO was advies politie

22 July 2024, 11:01 uur
Politiek
mainImage
Raadslid Nunnely

De fractie van D66 in Rotterdam met altijd een spiedend oog voor de belangen van de horeca weet nu waarom club MONO in de Agniesebuurt dicht is. De politie adviseerde negatief op een voorlopige exploitatievergunning, omdat er onder meer de afgelopen twee jaar meerdere objectieve overlastklachten geconstateerd zijn. Dit heeft burgemeester Aboutaleb laten weten aan raadslid Joan Nunnely.

Doordat de enige bestuurder van MONO, formeel de exploitant en voor wiens rekening en risico MONO werd geëxploiteerd, is uitgetreden, moest er een nieuwe exploitatievergunning worden aangevraagd. Dat vergt tijd. Vandaar de mogelijkheid van een voorlopige exploitatievergunning meteen behandeltermijn van vijf werkdagen waarin een quick scan wordt uitgevoerd door de politie omtrent de wijze waarop de horeca-inrichting tot nu toe is geëxploiteerd. En toen ging het mis.

Op de vraag van D66 wat de nieuwe eigenaar moet ondernemen om zijn nieuwe zaak alsnog te kunnen exploiteren, meldt Aboutaleb: ‘’In de eerste plaats het aanleveren van een aantal documenten, zoals een Kamer van Koophandel-inschrijving en een huurovereenkomst. Daarnaast moeten de leges worden voldaan en in dit specifieke geval moet ook een exploitatieplan worden overlegd. Verder mag een exploitant niet in enig opzicht van slecht levensgedrag zijn.’’