Het is niet uitgesloten dat Rotterdam zijn Nationale Vuurwerk in de nacht van het oude naar het nieuwe jaar behoudt. Dat is afhankelijk van de gulheid van bedrijven en particulieren. Als het aan raadslid Dieke van Groningen wordt er een stichting in het leven geroepen die de jaarlijkse inzameling ter hand neemt en ook zorgt voor de realisatie.
De eerste gift is binnen. Het stadsbestuur zal het initiatief van de VVD omarmen met een eenmalige opstartbonus van 80.000 euro. Burgemeester Schouten bevestigde die toezegging donderdag tijdens de presentie van Van Groningen in de commissievergadering op het stadhuis. Het is overigens een eenmalige subsidie om de organisatie vlot te trekken.
Er waren bij de behandeling van de initiatiefnota nog wel mitsen en maren te horen. Want wat gaat er gebeuren als de beoogde 1,2 miljoen per jaar niet wordt opgehaald, moet de gemeente dan ook alsnog bijspijkeren? Nee, zei Van Groningen. In dat geval gebruikt men de getoucheerde gelden voor het jaar erop, gevoegd bij de nieuwe giften. Liever niet, vond Ceulemans van Leefbaar, die er de voorkeur aangaf om het opgehaalde maar eventueel niet toereikende bedrag teruggestort wilde zien. ‘’Dat geeft meer vertrouwen’’, vond hij.
Van Groningen wordt nu in de gelegenheid gesteld alle suggesties wel of niet aan haar basisplan toe te voegen en dat klaar te stomen voor een uitgebreide discussie in de gemeenteraad.