Volt Rotterdam presenteert Luuc Dekkers als beoogd wethouder

24 June 2026, 12:54 uur
Politiek
mainImage
Volt Rotterdam
Luuc Dekkers.

Afgelopen weken heeft Volt Rotterdam goede gesprekken gevoerd met PRO, D66, VVD en het CDA. De onderhandelingen zijn inmiddels afgerond en komende vrijdag zal het coalitieakkoord namens de vijf partijen worden gepresenteerd. Volt Rotterdam kijkt positief terug op de afgelopen periode en is erg tevreden met het eindresultaat.

De huidige fractievoorzitter Luuc Dekkers wordt door de fractie van Volt Rotterdam voorgedragen als beoogd wethouder Digitalisering, Dienstverlening, Bestuur en Europese Zaken. Luuc Dekkers brengt een brede ervaring mee op het gebied van digitale transformatie en dienstverlening. Zijn drijfveer is om de menselijke maat centraal te stellen in een moderne overheid. Juist in deze brede portefeuille komt de visie van Volt samen: van de Rotterdamse wijk tot aan Europa. 

Met de verwachte installatie van Luuc op 9 juli zal Hilgo Wempe, huidig burgercommissielid,  zijn plek als fractievoorzitter en raadslid overnemen. Hilgo Wempe brengt jarenlange ervaring mee als actief lid bij Volt Rotterdam en op het stadhuis. Vol enthousiasme zal hij deze rol op zich nemen. Daarnaast kiest Vera Nuijens ervoor om als politiek assistent aan de slag te gaan en zo Luuc te versterken. Als politiek assistent en strategisch adviseur wordt zij de onmisbare rechterhand van de wethouder. 

Volt Rotterdam is ervan overtuigd dat er op deze manier een goede invulling wordt gegeven aan de strategie van Europees denken en Rotterdams doen.