Wildwest op het Schouwburgplein in Rotterdam, waar afgelopen woensdag een 19-jarige man neergestoken werd terwijl later op de avond ter plekke een 43-jarige man neergeschoten. Reden voor de VVD in Rotterdam om alarm te slaan, ‘’want deze gewelddadige incidenten staan helaas niet op zichzelf’’, aldus fractievoorzitter Dieke van Groningen.
‘’Wij blijven aanhoudend verontrustende signalen van ondernemers en bewoners ontvangen uit de directe omgeving van het Schouwburgplein. Voortdurend overlast door samenscholingen, intimidatie, openbare ordeverstoringen en een groeiend gevoel van onveiligheid. Maar ondanks al die meldingen is er nog weinig veranderd’’, stelt ze vast in een mail aan burgemeester Carola Schouten.
Foto’s voortaan zouden helpen, moet Rotterdam denken.
‘’Wat ooit een levendig stadsplein was, dreigt nu te verworden tot een plek waar Rotterdammers liever met een boog omheen lopen’’, stelt de VVD vast. ‘’Het recente geweld en de aanhoudende overlast in dit deel van het centrum maken pijnlijk duidelijk dat de situatie dringend om actie vraagt.’’
Dieke van Groningen pleit opnieuw voor extra cameratoezicht, preventief fouilleren en een structurele aanwezigheid van politie en handhaving.