Wethouder Kasmi moet geld pompen in cultuur: doet ie wel

22 October 2022, 19:24 uur
Politiek
mainImage
Kasmi

‘Rotterdamse cultuur slaat alarm: Grote instellingen dreigen te moeten sluiten.’ De voorzitter van het directeurenoverleg vreest voor de toegankelijkheid van de cultuursector en geeft aan de gemeente Rotterdam “hoe dan ook nodig te hebben, cultuur mag niet voor de happy few worden.”

Gelijk ook paniek bij het cultuurminnende raadslid Nunnely van D66 dat deze week aan de Meent een van de bekendste Rotterdamse etablissementen voor maatschappelijke verkeer is binnen gehold - het cultuurhuis van wethouder Said Kasmi – met de vraag of hij kan toelichten of en wanneer hij en zijn ambtenaren met de geschrokken cultuursector om tafel wil gaan?

Een thuiswedstrijdvraag want raadslid en vragenstelster Joan Nunnely en Kasmi zijn van één partij: D66 en hebben het door de gemeente Rotterdam zwaar gesubsidieerde Open Rotterdam als hun spreekbuis.  

De cultuur – niet echt een onderwerp waar men bij Leefbaar Rotterdam van wakker ligt, met als gevolg dat die partij ook werkelijk geen idee heeft waar alle subsidies naar toe gaan – ligt volgens Nunnely (D66) op apegapen. Doe er iets aan wethouder Kasmi (D66). Moet dus een peace of cake zijn in familieverband, want het is onderwerp wat volkomen aan de grootste partij in Rotterdam voorbij gaat.