Wie ontfermt zich over het Schielandhuis?

29 November 2023, 18:05 uur
Politiek
mainImage

De vrees bestaat dat het uit 1662 daterende Schielandhuis in het hartje van Rotterdam, dat als een wonder het bombardement van mei 1940 overleefde, in 2024 leeg komt te staan. De fractie van de VVD huivert ervan en slaat alarm, want het Schielandhuis is een van de mooiste vooroorlogse gebouwen van de stad. Bovendien kijkt de ingang uit op het beeld van de op 6 mei 2002 vermoorde politicus Pim Fortuyn, zodat Leefbaar aan haar stand verplicht is in die leegstandpaniek te delen. Beide partijen zullen daarbij ongetwijfeld de steun krijgen van raadslid Ellen Verkoelen, die met haar nieuwe beweging JOU de belangen van de oudere Rotterdammers behartigt. 

‘’Wij hebben begrepen dat het huurcontract van Rotterdam Partners met de Gemeente inzake het Schielandshuis per eind maart 2024 eindigt en dat Rotterdam Partners dan verhuist naar het Groothandelsgebouw’’, heeft het verontruste raadslid Diederik van Dommelen aan de wellicht even verraste woningwethouder Zeegers laten weten.

Van Dommelen: ‘’Rotterdam Partners is momenteel huurder van het hele Schielandhuis en verhuurt delen onder, bijvoorbeeld aan NAI Publishers, Sobolt en Sinfonia Rotterdam. Ook de exploitant van het restaurant Het Schielandshuis is onderhuurder, maar die is – hebben we begrepen - op 21 november jongstleden failliet verklaard. De gemeente heeft aangegeven de contracten van de onderhuurders niet over te nemen. Het pand staat dus straks leeg en het is onduidelijk wat men er mee wil.’’

Behalve dat Van Dommelen wil weten welke inkomsten Rotterdam misloopt naar aanleiding van het opzeggen van deze contracten, is hij eigenlijk nog veel nieuwsgieriger naar de toekomst van dit pand?