Wijksteun Honingerdijk-Oostzeedijk als buurtstraat

8 August 2024, 07:00 uur
Politiek
mainImage
Honingerdijk

Het idee om van de Honingerdijk-Oostzeedijk een buurtstraat te maken met meer ruimte voor voetgangers, fietsers in beide richtingen, verbeterde oversteekbaarheid, en 30 km/uur eenrichtingsverkeer voor auto's, wordt volgens de wijkraad Krealingen door de bewoners breed ondersteund. Wel krijgt de nieuwe verkeerswethouder Lansink-Bastemeijer in Kralingen zorgen over de verkeersveiligheid voor zijn kiezen, met name over de huidige indeling met drie rijbanen die zowel door auto’s en fietsers (2x) als trams (1x) gebruikt worden.

Ondanks de verwachting van minder autoverkeer vanwege de beoogde eenrichtingsweg, verwacht de wijkraad dat de tram waarschijnlijk sneller en mogelijk vaker zal gaan rijden. Dat betekent dat de oversteekbaarheid voor voetgangers een aandachtspunt is. De Kralingers vinden dit knellen bij de doelstellingen voor een veilige buurtstraat.

Ook is het belangrijk dat de nieuwe verkeerscirculatie geen extra druk uitoefent op andere drukke wegen, zoals de Maasboulevard en in zekere mate ook kleinere straten als de Oudedijk en de Kralingse Plaslaan. Bovendien zijn er zorgen over het verkeer dat de Oostzeedijk Beneden als alternatieve route gaat gebruiken vanwege het eenrichtingsverkeer op de Honingerdijk.