Tussen de snelwegen A15 en A16, IJsselmondse Randweg en het landelijke Zevenbergsedijkje ligt Cornelisland. Het was van oorsprong een tuinbouw en weidegebied en vooral bekend als de locatie van Tuincentrum Kooijman, later Staelduinse Bos aan de Schaapherderweg.
Dat is inmiddels een aantal jaren verleden tijd, het tuincentrum is verdwenen en TNT-post heeft daar nu een sorteercentrum. In een recordtijd is het gebied mede door haar gunstige ligging veranderd in bedrijventerrein gericht op transport-en logistieke ondernemingen en diverse autodealers.
Het terrein sluit op aan op de woonboulevard Reijerwaard gelegen in Barendrecht en aan de overkant van de snelweg het nieuwe bedrijventerrein Nieuw Reijerwaard waar zich veel bedrijven hebben gevestigd uit de agrofood-sector en waar recentelijk ook de online supermarkt Picnic een nieuw bedrijfsgebouw heeft gepland. Al de ontwikkelingen op de diverse bedrijfsterreinen generen veel nieuwe werkgelegenheid in onze regio.