Kinderen in Rotterdam en omstreken die nog niet tegen mazelen zijn ingeënt, kunnen binnenkort waarschijnlijk alsnog gevaccineerd worden tegen de ziekte. Het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) kijkt naar de mogelijkheden "om in de gehele regio extra vaccinatiespreekuren te organiseren", laat de GGD Rotterdam-Rijnmond weten. De data zijn nog niet bekend.
Aanleiding is een uitbraak van mazelen. Sinds het begin van het jaar zijn in Nederland al zeker 158 besmettingen vastgesteld. Meer dan veertig gevallen hebben te maken met een basisschool in Rotterdam. Voor de leerlingen van die school komen sowieso extra vaccinatie-uren, net als voor hun broertjes en zusjes.
De getroffen school Risala in de wijk Feijenoord valt onder de Stichting Islamitisch Primair Onderwijs Rijnmond (SIPOR). Die laat weten dat de school dinsdag weer open is gegaan, na ongeveer een week dicht te zijn geweest. Circa veertig leerlingen hebben vorige week alsnog een mazelenprik gekregen op een speciale vaccinatiemiddag.
Door: ANP