Excelsior blijft in de subtop van de Keukendivisie leuk mee doen, maar realiseert zich ondanks de 1-4 overwinning op Roda JC dat de achterstand op de koploper gaandeweg ongemerkt tot elf punten is opgelopen. Daarmee zijn de aspiraties op terugkeer op het hoogste niveau niet minder, maar worden ze wel door de realiteit in toom gehouden.
Het was trouwens een vreselijke wedstrijd in Limburg omdat die tien minuten voor het einde op gezag van scheidsrechter Oostrom moest worden onderbroken omdat Rai Vloet tijdens een blessurebehandeling achter de achterlijn met bier overgoten werd vanaf de Koepeltribune. Dat was nat en het stonk. Excelsior stond toen al met 1-2 voor en verdubbelde na de rentree van Vloet die voorsprong, zodat de uiteindelijke uitslag 1-4 werd.
Roda JC was wel de start-up van de wedstrijd. Binnen vier minuten 1-0. Groot werk van Roland Alberg. Wel een tijdelijk genot, dat vervolgens door Joël Zwarts gelijk werd getrokken. Ook nog bijzonder: met het hoofd waar zijn kapper veelvuldig zorg aan besteedt.
Roda JC capituleerde overigens pas halverwege de eerste helft toen zijn rechtsback Pepijn Schlösser een voorzet van Excelsior zag aankomen en dacht dat hij een Rotterdammer was. Hij volleerde alsof hij Thijs Libregts was en kegelde 1-2 binnen.
Tien minuten voor tijd gingen er knopjes om bij de Limburgse supporters en na de onderbreking was Excelsior zo getergd, dat het besloot om voor een gezellige lange terugreis te zorgen. Initiatiefnemers en beslissers waren Joël Zwarts en Ahmad Mendes Moreira: 1-4.