Feyenoord verlaat Europa League met nederlaag bij Real Betis

29 January 2026, 23:54 uur
Sport
mainImage
ANP

Feyenoord heeft uitschakeling in het hoofdtoernooi van de Europa League niet kunnen voorkomen. De Rotterdammers hadden voorafgaand aan de laatste speelronde nog een kleine kans om de tussenronde te bereiken, maar slaagden daar niet in. Real Betis was met 2-1 te sterk, waardoor Feyenoord in de stand ver buiten de top 24 eindigde.

Vorige maand werd Feyenoord door sc Heerenveen al uitgeschakeld in de KNVB-beker en in de Eredivisie is de achterstand op koploper PSV 14 punten. Feyenoord gaat zondag op bezoek in het Philips Stadion. Bij een nieuwe nederlaag zal de druk op de positie van Robin van Persie vermoedelijk verder toenemen. De trainer sprak vorige week na de thuiszege op Sturm Graz, waarmee een lange reeks van slechte resultaten werd beëindigd, nog van "een frisse en nieuwe start."

Van Persie moest vooral in verdedigend opzicht flink puzzelen om tot een opstelling te komen. Zijn centrale duo Anel Ahmedhodzic en Tsuyoshi Watanabe ontbrak met blessures. De 18-jarige Thijs Kraaijeveld mocht starten met naast hem Jordan Bos, die normaal gesproken linkervleugelverdediger is. Die plaats werd nu ingevuld door buitenspeler Aymen Sliti. Hij kreeg de taak om oud-Ajacied Antony uit te schakelen. Spits Ayase Ueda, ook geblesseerd, werd vervangen door Casper Tengstedt.

Real Betis kreeg in de derde minuut de eerste kans. Chimy Avila kopte de bal op doelman Timon Wellenreuther. Kort daarna had Cyle Larin de score voor Feyenoord moeten openen, maar ook hij stuitte op de keeper. Een doelpunt van Abde Ezzalzouli van Real Betis werd afgekeurd, omdat de videoscheidsrechter zag dat Antony een overtreding op Sliti maakte.

Antony had na ruim een kwartier spelen alsnog succes. De Braziliaan krulde de bal vanaf de rand van het zestienmetergebied in de rechterbovenhoek: 1-0. Larin liet in de 26e minuut opnieuw een grote kans onbenut voor Feyenoord.

Real Betis sloeg in de 32e minuut wel voor een tweede keer toe. Een indraaiende voorzet van Antony werd met het hoofd verlengd door Ezzalzouli (2-0).

Nadat Larin in de tweede helft twee mogelijkheden op de aansluitingstreffer had gemist, sloeg Tengstedt een kwartier voor tijd wel toe. De Deen schoot van buiten het strafschopgebied de bal met een boog in het lege doel: 2-1. Kort daarna viel invaller Shaqueel van Persie uit met een op het oog zware knieblessure. Feyenoord had al vijf keer gewisseld en moest de slotfase met tien man verder.
 

 


Door: ANP