door Jan van der Sande
Het congres van de KNBSB heeft unaniem besloten om Frans van Aalen te benoemen tot erelid van de KNBSB vanwege zijn grote verdiensten voor de honkbalsport in binnen en buitenland. Naast zijn enorme bijdrage aan zijn club Neptunus heeft Van Aalen ook een belangrijke rol gespeeld binnen de KNBSB waar hij in 1983-1984 vice voorzitter is geweest en daarna in 1989-1992 bestuurslid technische zaken en general manager van het Nederlands Team.
In de periode 2001-2004 was Frans van Aalen vice-president van de Europese honkbalbond geweest en penningmeester van de wereldhonkbalbond. Tenslotte heeft hij zich altijd ingezet voor de promotie en ontwikkeling van de honkbalsport. Onder andere door zijn actieve rol in diverse overleggen en werkgroepen en in het bestuur van het World Port Tournament.
Nu Frans van Aalen na 50 jaar bestuurlijk actief te zijn geweest afzwaait als bestuurder bij Neptunus vond het bestuur van de KNBSB het een goed moment om Frans voor te dragen voor het erelidmaatschap. De voorzitter van de KNBSB, Mark Herbold, reikte de bij het erelidmaatschap behorende speld uit.