Excelsior Rotterdam mocht een punt meenemen uit de Adelaarshorst in Deventer, waar zowel de Kralingers als Go Ahead Eagles niet tot scoren kwamen (0-0), terwijl ze dat in de beker wel deden.
De Eagles begonnen sterk aan het duel en dat leverde meteen enkele kansen op. Zo toucheerde Antoine Rabillard de bal na een voorzet van de zijkant, maar zijn inzet bracht Alessandro Damen niet in de problemen. De eerste echt grote kans was na zeventien minuten voor Erkan Eyibil. Hij mocht van dichtbij uithalen, maar schoot naast het doel. Kort daarna kon Zakaria Eddahchouri schieten, maar zijn inzet ging voorlangs.
Excelsior kon hier aanvallend maar weinig tegenover zetten. Topschutter Elías Már Ómarsson lag aan de ketting van de Go Ahead-verdediging. Toch kon hij na 27 minuten spelen uithalen, maar schoot in de handen van de doelman. Daarna waren er nog schoten van Reuven Niemeijer en Julian Baas (uit een vrije trap), maar ook zij kregen de brilstand niet van het scorebord.
Na rust waren de kansen nog steeds schaars, al was onder meer Eyibil namens Go Ahead Eagles dichtbij de openingstreffer. Maar het was Excelsior dat de grootste kans kreeg om het duel alsnog te beslissen. Na een schot van Mats Wieffer pikte Ómarsson de bal op en zijn voorzet werd door invaller Stijn Meijer tegen de paal gewerkt.
En zo eindigde het duel in 0-0 en daarmee kon Marinus Dijkhuizen wel leven. ,’’k geloof best dat er FOX-kijkers zijn die hierbij weggezapt zijn”, grapte hij. ‘’We hebben eigenlijk maar een, maar wel echt grote kans gehad. Maar ik denk dat 0-0 uiteindelijk een terecht uitslag was.”
Opstelling Excelsior Rotterdam: Alessandro Damen, Siebe Horemans, Hervé Matthyss, Mats Wieffer, Elías Már Ómarsson, Joël Zwarts, Sander Fischer, Dylan Seys, Reuven Niemeijer, Nathan Tjoe-A-On, Julian Baas