Grote no-run zege voor Neptunus

17 June 2023, 20:05 uur
Sport
mainImage
Robert C. Bos
Rogear Bernadina

door Jan van der Sande

Donderdagavond had Curaçao Neptunus het nog lastig tegen RCH. Twee dagen later in Heemstede was er van tegenstand geen enkele sprake meer. Na zeven innings konden de knuppels opgeborgen worden want via de mercy rule was de duidelijke 0-11 score bereikt was.

Shairon Martis was de starter voor de Rotterdammers, Hij heerste vijf innings en kreeg slechts één schamele hit tegen en gaf twee vrije lopen weg. Tweede honkman Raul Jacobs was de maker van die honkslag. In het verdere verloop van de wedstrijd bleek dat die hit de enige was die Neptunus moest incasseren.

De zesde slagbeurt kwam Jayden Gonesh op de heuvel en een beurt later kreeg Ryan Huntington die taak. Deze laatste twee werpers gooiden samen 13 ballen en de thuisploeg kreeg geen enkele speler op het honk.

Aanvallend stond er geen maat op de Rotterdammers. Totaal sloegen zij 19 honkslagen. Alleen in de tweede beurt scoorden zij niet, maar die vele hits leverden 11 runs op. Hoogtepunten waren de solo homerun in de derde inning van Rogear Bernadina en het optreden van Christian Diaz. De outfielder kwam vijf maal aan slag, sloeg vier honkslagen en stelde drie teamgenoten in staat om te scoren. Zijn gemiddelde is nu: 0.402, 35 hits uit 87 beurten.

Totaal waren er naast Diaz nog drie spelers die een goede dag aan slag hadden. Zowel Stijn van der Meer als John  Polonius en catcher Dave Janssen waren goed voor drie hits elk.

Zondag 18 juni gaat het drieluik verder in Rotterdam. Aanvang 14.00 uur. Volgende week komt de Europese kampioen HCAW donderdagavond op bezoek, waarna zowel zaterdag als zondag in Bussum gespeeld wordt.