Jong Oranje na zege op Jong Oekraïne naar kwartfinale EK

19 June 2025, 08:51 uur
Sport
mainImage
ANP

Jong Oranje staat in de kwartfinale van het EK. De jonge profvoetballers van bondscoach Michael Reiziger hadden aan een 2-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als nummer 2 van Groep D de laatste acht te bereiken. Jong Oranje speelt zaterdag tegen Jong Portugal (winnaar van Groep C) om een plaats in de halve finales.

Reiziger begon met een op drie plaatsen gewijzigd elftal tegen Oekraïne. De bondscoach verving spits Noah Ohio door Thomas van Bergen. Verder waren er basisplekken voor Rav van den Berg en Million Manhoef.

Jong Oranje wist dat het na een gelijkspel tegen Jong Finland (2-2) en een nederlaag tegen Jong Denemarken (0-1) moest winnen van Oekraïne om verder te komen. Jong Oranje kwam na 34 minuten op voorsprong via Luciano Valente. De middenvelder tikte de bal na een assist van Ruben van Bommel binnen. Van Bergen maakte in de 57e minuut de 2-0. Invaller Youri Regeer kreeg in de 82e minuut een rode kaart voor gevaarlijk inkomen. Hij is geschorst tegen Portugal.

Rensch: trots op de boys

Valente was met de openingstreffer opnieuw belangrijk voor Jong Oranje. De middenvelder van FC Groningen zat aanvankelijk niet eens in de selectie, maar werd alsnog opgeroepen toen Dirk Proper vanwege de naweeën van een hoofdblessure moest afzeggen. Valente maakte als invaller tegen Jong Finland al indruk met een doelpunt en stond daarna tegen Jong Denemarken en Jong Oekraïne in de basis.

Verdediger Devyne Rensch was na afloop bij Ziggo ingenomen met het resultaat. "Ik ben trots op de boys. Het was alles of niets. Gelukkig hebben we het gehaald", aldus de verdediger.

Denen groepswinnaars

Jong Denemarken gaat als winnaar van Groep D naar de kwartfinale en treft Frankrijk. De Denen speelden woensdagavond het laatste groepsduel met 2-2 gelijk tegen Jong Finland.
 

 


Door: ANP