Neptunus dendert door

21 June 2026, 13:58 uur
Sport
mainImage
Robert C. Bor
Arthur Bonevacia op 1

Jan van der Sande

In het afgelopen weekend was Pioniers uit Hoofddorp driemaal de tegenstander van Curaçao Neptunus. Het team staat bijna onderaan, zij wonnen slechts vijf wedstrijden en verloren er vijftien. In de confrontatie met het team van coach Greg Muller konden zij slechts in de tweede wedstrijd enigszins tegenstand bieden maar zij verloren alles met de cijfers 11-2, 6-3 en 18-3.

Bij de thuiswedstrijd aan de Abraham van Stolkweg was Juan Carlos Sulbaran de startende werper. In de derde inning kreeg hij een punt tegen, maar in diezelfde beurt liep Neptunus weg naar 5-1. De Hoofddorpers gebruikten drie werpers en zij moesten samen 10 honkslagen incasseren en daarbij gaven zij 8 vrije lopen weg.

Hoogtepunt voor de thuisclub was de verre homerun die Dwayne Kemp in de derde inning sloeg waar ook Christian Diaz van profiteerde. In de zevende slagbeurt kwam de tweede run van Pioniers op het bord, maar met Aaron de Groot en Ryan Huntington bleef het bij die twee tegen punten.

Uiteindelijk kwam de 11-2 eindstand op het bord, naast de tien hits waren er acht vrije lopen en drie fouten die voor een ongelijke strijd zorgden. Juan Carlos Sulbaran was voor de zevende keer de winnaar.

Wedstrijd 2

Bij de zeven inning wedstrijd tegen Pioniers nam Neptunus snel een 0-2 voorsprong, maar een beurt later kwam de thuisploeg terug en maakte gelijk. 2-2

Vervolgens kwam er vier innings lang geen verandering in de stand. Het leek uit te draaien op een verlenging maar de slagploeg van Neptunus kwam op tijd in actie. Vijf honkslagen waaronder dubbels van Yurdion Martie en Christian Diaz zorgden voor vier runs. De thuisploeg kon nog eenmaal scoren maar de uitslag van 3-6 was duidelijk. Winnaar werd Shairon Martis voor de achtste keer dit seizoen.

Wedstrijd 3

Pioniers bleek al hun krachten verspeeld te hebben. Na twee slagbeurten hadden de blauwwitten al 12 maal gescoord. Na die twee innings stopten de aanvallen van Neptunus niet, totaal sloegen zij 22!! honkslagen . Hierdoor waren er ook nu slechts zeven innings nodig omdat het grote verschil een stand van 3-18 op het bord bracht.

Ditmaal was het weer Dwayne Kemp die een homerun sloeg. Verder was het optreden van Arthur Bonevacia met vier uit vier belangrijk. Daarnaast waren Christian Diaz, Bob van der Meer en Den Seelbach met ieder drie hits goed op dreef. Koen Postelmans bereikte zo zijn zevende overwinning.

Na twee en een half uur konden de knuppels ingepakt worden. De vaderlandse competitie ligt nu even stil vanwege de 32e editie van de Haarlemse Honkbalweek van 26 juni tot en met 4 juli. Vervolgens speelt het Nederlands team op uitnodiging daarna in Tsjechië.

Op zaterdag 11 juli vervolgt de competitie voor Neptunus thuis tegen UVV.