Slot maakt Liverpool voor twintigste keer kampioen van Engeland

28 April 2025, 09:10 uur
Sport
mainImage
ANP

Arne Slot (46) is met FC Liverpool kampioen van Engeland geworden. Hij is de eerste Nederlandse coach die de titel in de Premier League verovert. Liverpool had op Anfield aan een 5-1-overwinning op Tottenham Hotspur meer dan genoeg om het twintigste kampioenschap in de clubgeschiedenis binnen te halen. Nummer 2 Arsenal staat met nog vier wedstrijden te gaan op een onoverbrugbare achterstand van vijftien punten.

Bij Liverpool stonden de Nederlanders Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis. Gakpo maakte het derde doelpunt voor The Reds. Eerder scoorden Luis Díaz en Alexis Mac Allister voor Liverpool, nadat Dominic Solanke de openingstreffer voor Spurs had gemaakt. Mohamed Salah zette Liverpool in de 63e minuut op 4-1 en Destiny Udogie bepaalde met een eigen doelpunt de eindstand.

Slot stapte na het vorige seizoen van Feyenoord over naar The Reds waar hij de populaire Jürgen Klopp opvolgde. De oud-voetballer van PEC Zwolle, NAC en Sparta heeft tijdens zijn eerste seizoen als trainer van Liverpool in de Engelse competitie boven verwachting goed gepresteerd. Slot is pas de vijfde hoofdtrainer die in zijn debuutjaar kampioen van de Premier League is geworden. De buitenlandse toptrainers José Mourinho, Carlo Ancelotti, Manuel Pellegrini en Antonio Conte gingen hem voor.

Het feest barstte direct los in Liverpool. De club was in 2020 voor het laatst kampioen, maar destijds kon de titel vanwege corona nauwelijks worden gevierd.
 

 


Door: ANP