Sparta opgelucht na enerverende slotfase

9 October 2022, 08:40 uur
Sport
mainImage
Orange Pictures

door Piet Ocks

Met gemengde gevoelens keken de 10.087 toeschouwers gedurende lange tijd naar het fantasieloze optreden van Sparta, dat weliswaar vanaf de aftrap de bovenliggende partij was, maar amper voor dreiging zorgde. Pas in de enerverende slotfase sloeg Sparta toe. Eerst was het Bart Vriends (2-1) en op de valreep Mario Engels, die ver in blessuretijd voor zekerheid zorgde (3-1).

Het was Emmen, dat als eerste aan de deur klopte bij de van een blessure teruggekeerde doelman Nick Olij, die een doelpunt na een vrije trap van Mark Diemers, getoucheerd door Abels, met een knappe redding de 0-1 voorkwam. Even later kwam Sparta, dat het initiatief had, na een kwartier op voorsprong. Mica Pinto, die een goede indruk maakte, legde de bal op het hoofd van Vito van Crooij, die zijn vijfde van het seizoen maakte (1-0).

''Hij heeft een neusje voor de goal,'' loofde trainer Maurice Steijn zijn aanvaller. ''Dat had hij al in mijn tijd bij VVV.'' Van Crooij: ''Het is aan mij om dat vertrouwen terug te betalen.''

In de rust besloot Emmen-trainer Dick Lukkien om Ahmed el Messaoudi en Mohamed Bouchouari binnen de lijnen te brengen. Dat duo stond vlak na de rust aan de basis van de gelijkmaker. Bouchouari profiteerde van slordig uitverdedigen van Auassar, gaf mee aan El Messaoudi, die Ole Romeny in stelling bracht: 1-1.

Na een ongecontroleerde trap van Sven Mijnans, die ver overvloog, legde Miguel Araujo zijn ellenboog in het gezicht van Tobias Lauritsen en moest dat bekopen met zijn tweede gele kaart. Emmen moest daardoor verder met tien man en Sparta had nog genoeg tijd om de drie punten te gaan pakken.

Sparta kreeg meteen hierna een serieuze mogelijkheid, maar Tobias Lauritsen kopte de handen van Oelschlägel. Toch was het Emmen dat bijna op voorsprong kwam. Mendes raakte de lat, al bleek dat achteraf ook buitenspel. Vervolgens werden Joshua Kitolano en Koki Saito binnen de lijnen gebracht. Laatstgenoemde vermaakte het publiek meteen, maar zag Sven Mijnans zijn mooie actie niet bekronen met een doelpunt. Even later legde Pinto de bal opnieuw op het hoofd van Van Crooij en weer kopte de aanvaller raak. De VAR besliste evenwel dat Saito eerder in de aanloop naar de treffer buitenspel had gestaan.

Desondanks kon het aanvallend fantasieloze Sparta juichen, nadat een hoekschop van Van Crooij op het hoofd van Bart Vriends belandde, die Sparta op voorsprong kon koppen. Luttele minuten later had Arno Verschueren de wedstrijd in het slot moeten gooien, maar op aangeven van Mijnans stuitte de Belg op doelman Oelschlägel.

Maar zelfs in de slotfase kon het nog misgaan voor Sparta, toen Romeny weer scoorde, maar zijn goal zag afgekeurd wegens buitenspel. Een opluchting voor Sparta. Sven Mijnans zette even daarna Mario Engels alleen voor doelman Oelschlägel en zorgde hij koelbloedig voor de 3-1.

Opstelling Sparta: Nick Olij, Dirk Abels (85. Jeremy van Mullem), Bart Vriends, Adil Auassar, Mica Pinto, Jonathan de Guzman (77. Joshua Kitolano), Sven Mijnans, Arno Verschueren (90+4. Omar Rekik), Younes Namli (77. Koki Saito), Tobias Lauritsen (85. Mario Engels), Vito van Crooij.