Met twee treffers had Emanuel Emegha een belangrijk aandeel in de eerste oefenzege van Sparta tijdens de voorbereiding: 1-2 bij Heracles.
Liefst 22 spelers kwamen in actie bij Sparta, die bijna allemaal een helft speelden. De enige uitzondering was... doelpuntenmaker Emegha, die halverwege de tweede helft geblesseerd uitviel, waardoor Sven Mijnans terugkeerde binnen de lijnen. Jafar Bynoe, die uit de eigen opleiding komt, startte in de basis op het middenveld. Na rust kwamen nieuwelingen Laurent Jans, Kenzo Goudmijn en Vito van Crooij ook binnen de lijnen. Ook Tim Coremans speelde de tweede helft, 539 dagen na zijn laatste wedstrijd.
Heracles-verdediger Noah Fadiga kreeg voor rust de grootste kans, maar hij miste van dichtbij. Sven Mijnans was namens Sparta dicht bij een treffer, maar doelman Blaswich redde in de korte hoek. Sparta kwam nauwelijks in gevaar, maar het kon Heracles ook niet echt aan het wankelen brengen.
Na rust kwam hier verandering in. Na een goede steekpass van Goudmijn legde Reda Kharchouch de bal op een presenteerblaadje voor Emegha, die een kwartier na rust de ban brak. Hierna nam Sparta de overhand en was de 0-2 voorsprong opnieuw van Emegha op aangeven van Mica Pinto. Vito van Crooij was zelfs dicht bij Sparta’s derde goal, maar de doelman redde op zijn harde schot. Via een fraaie vrije trap van Giacomo Quagliata deed de thuisclub nog iets terug.
Opstelling Sparta eerste helft: Van Leer, Abels, Vriends, Heylen, Vianello; Mijnans, Auassar, Smeets, Bynoe; Engels, Thy.
Opstelling tweede helft: Coremans, Jans, Van Mullem, Beugelsdijk, Van der Avert, Pinto; Meerstadt, Van Crooij, Goudmijn; Emegha (72. Mijnans), Kharchouch.