Gfe scheiden voor bewoners hoogbouw

8 June 2020, 09:54 uur
Algemeen
mainImage
Digitaal Dagblad

Bewoners van hoogbouw in Hoek van Holland, Blijdorp, Pernis en (een deel van) Prins Alexander kunnen vanaf 2021 hun afval van groente, fruit en etensresten scheiden in wijkcontainers. De jaren daarna wordt het mogelijk groente, fruit en etensresten (gfe) te scheiden door alle bewoners in hoogbouwwoningen. Wijk voor wijk wil de gemeente Rotterdam voorzien van containers voor gfe-afval. Bewoners ontvangen tijdig informatie als het scheiden van gfe-afval in hun wijk wordt ingevoerd.

''Het is van belang afval zo veel mogelijk te hergebruiken en te recyclen. Daarmee verkleinen we onze impact op het klimaat en onze leefomgeving. Ongeveer 40% van het huishoudelijk afval bestaat uit afval van groente, fruit, tuin en etensresten. Het gescheiden inzamelen van dit afval is beter voor het milieu. Het afval wordt verwerkt tot compost en van de stoffen die vrijkomen bij het maken van compost wordt groene stroom gemaakt'', legt de gemeente uit.

Ook de nieuwe Europese wetgeving, die het vanaf 1 januari 2024 verplicht organisch afval gescheiden in te zamelen en te verwerken, benadrukt het belang van afvalscheiding. 

In de wijk Prinsenland deden bijna 800 huishoudens van een viertal flats mee aan een proef voor het onderzoek. Tijdens de proef kreeg een deel van de bewoners een aanrechtbakje met afbreekbare afvalzakjes voor gfe. Uit het onderzoek blijkt dat het invoeren van een basispakket (gfe-container, bewonerscommunicatie en gfe-aanrechtbakje) zichtbaar effect heeft. Gemiddeld genomen maakt één op de vijf huishoudens regelmatig gebruik van de gfe-containers: oftewel een aantoonbare impact op een transitie naar een circulaire economie.

''Het gaat ons lukken gft te scheiden. Vooral omdat we samen met Rotterdammers ervoor gaan zorgen dat gft zo makkelijk mogelijk gescheiden kan worden'', aldus wethouder Bert Wijbenga. ''Met een aandeel van 40% van het totale huishoudelijke afval richten we onze pijlen op het scheiden van afval van groente, fruit en tuin. Het gaat ons lukken gft te scheiden. Vooral omdat we samen met Rotterdammers ervoor gaan zorgen dat gft zo makkelijk mogelijk gescheiden kan worden.''


Door: Rotterdam.nl