Horecaman Oostrum: '1,5 meter horeca betaat niet'

15 April 2020, 17:17 uur
Algemeen
mainImage
Melvin Oostrum (midden) met vrienden in de tijd dat corona niet bestond

Melvin Oostrum, eigenaar van eetcafé Peppel aan het Rododendronplein in Schiebroek, heeft andere collega’s in Rotterdam opgeroepen om over alternatieven te gaan praten om de horeca te redden. Hij is niet gerust op de mogelijke besluiten die de regering volgende week wellicht bekend zal gaan maken en in elk geval niet op een 1,5 meter-horeca. ‘’Want die bestaat niet’’, laat hij op zijn Facecbookpagina weten.

‘’Ik kan schuiven met stoelen, plexiglas bestellen, m’n personeel uitdossen met mondkapjes, maar 1,5 meter horeca bestaat niet. Ik heb me suf gerekend en bedacht. Ik ben écht creatief. Maar het kan niet. Financieel niet, uitvoerbaar niet, qua gastvrijheid niet. Ik kán mijn bedrijf niet voeren in een 1,5 meter maatschappij’’, schrijft Oostrum, ook bekend als de manager van Hugh Rotterdam.

‘’Bij een 1.5 meter horeca zakt mijn omzet naar maximaal 30%. Ik ga dan failliet. Mijn buurman ook, en die daarnaast ook. De één na 1 maand, de ander na 3. Maar failliet gaan we allemaal. Het zit muurvast. Horeca op 1,5 meter is een utopie die bij horeca ondernemers wordt neergelegd, alsof het een oplosbaar probleem is. Maar een kind snapt dat het niet kan.’’

Wat Melvin Oostrum wil voorkomen is dat de oplossingstaak ‘’zonder pardon’’ bij de horeca wordt gelegd. ‘’Daarom moeten we onze stem laten horen. Aanpassingen doen, prima. Ook nodig. Temperatuur meten aan de deur, evenementen uitstellen, dat kunnen we. Maar we redden onze bedrijven niet met een 1,5 meter economie.’’