Bezoekers van het Kralingse Bos moeten vanaf 1 maart betaald parkeren aan het Langepad. De maatregel geldt dus ook voor de sportveldbezoekers en komt voort uit de toename van klachten en meldingen - ondersteund door ontvangen foto’s - waaruit valt af te leiden dat er hoge parkeerdruk wordt ervaren van autogebruikers die een parkeervergunning proberen te ontlopen en dus een oneigenlijk gebruik van de parkeerplaatsen.
Afgelopen zomer trad op het Langepad nog een Warm Weer Protocol in werking waarbij drukte verkeersregelaars werden ingezet. Verkeerswethouder Karremans kiest nu voor een permanente oplossing.
Het betaald parkeren zal van kracht zijn op het gehele Langepad, inclusief het parkeerterrein en geldt van maandag tot en met zaterdag van 09:00 tot 23:00 uur en op zondag van 12:00 tot 23:00 uur. Parkeren kost binnen deze tijdsvakken € 2,08 per uur.