Volt, ChristenUnie en de SP vozen tijdens het formatieproces naar een nieuw stadsbestuur met PRO, dat als grootste politieke partij de komende vier jaar in Rotterdam de lakens mag uitdelen. Het zijn drie kleine partijen met alle drie slechts één zetel in de gemeenteraad, maar met drie gelijkwaardige meningen over de Rotterdamse luchthaven: sluiten. Formateur Diederik Samson is daarmee nog maar één zetel verwijderd van de vier die de andere samenwerkingskandidaat Denk te bieden heeft. En Denk noemt Rotterdam The Hague Airport ‘’de trots van de stad’’. Als BIJ1 zou aansluiten bij het sluitingsstandpunt komt of Denk of de VVD in het proces eenzaam en wankel te staan. In de race om de interessante wethouderposities ligt capitulatie bij Denk of VVD dan voor de hand.
Duidelijk is dat PRO de jacht heeft de geopend op de 220 hectare grond die de luchthaven omvat. Het wil er huizen bouwen. Geen dure maar betaalbare. ‘’Nog erger dan flexwoningen. Wordt Oostblokbouw’’, voorspelde Jan D. Swart, de eindredacteur van de podcast ROTTERDAM WORDT WAKKER. D66 wil er iets gracieuzer bouwen. Maar wel bouwen. Daarom zijn de Rotterdamse democraten op dit moment ook zo buitengewoon innig met de Progressieven.* Lijsttrekker Chantal Zeegers liet dat al bij voortduring merken tijdens de voorbije verkiezingscampagne. Zij verzette zich met hand en tand tegen de asielstandpunten van Leefbaar Rotterdam, waarmee D66 het liefst niet wéér in het stadsbestuur wilde.
Voorstanders van een luchthaven in Rotterdam zijn er genoeg. Veruit de meerderheid van de Rotterdammers zei bij een neutrale enquête voor het behoud te zijn. Maar dat is een wassenneus. PRO vaart een eigen koers tegen een stadsmeerderheid in. Ook afgelopen week liet raadslid Marvin Biljoen daar geen misverstand over bestaan: veel nieuwe woningen. En dat worden dan automatisch heel eenvoudige, in sobere bouwstijl met weinig ornamenten. Bouwstijl: 1947. Precies de woonblokken waarvan de VVD de nog bestaande restanten in de stad wil afbreken: droomwens van wethouder Versnel.**
Voorlopig moet het oude stadsbestuur zich eerst nog officieel conformeren aan het luchthavenbesluit van de regering. Die eist vermindering van vluchten. Maar dat is lokaal een opmaat naar sluiten. Voor de voorstanders van de luchthaven zit de redding dus alleen bij Denk en VVD als zij vasthouden aan hun standpunten en die inbrengen in het coalitieakkoord. En mocht het zo zijn dat één van beide vervangen door een nest vol kleine partijen: dat de ander solidair is en ook afhaakt. Minstens zo interessant in dit verband is welke rechten de gemeente Den Haag als medenaamgever (Rotterdam The Hague Airport) kan claimen en hoe de formatie in die stad verloopt. De grootste politieke partij in Den Haag (die van Richard de Mos) is tegen sluiten.
Tenslotte dit: Forum voor Democratie in Rotterdam wil er een referendum over houden.
* D66 levert nu nog steeds de woningwethouder. Chantal Zeegers heeft die functie vier jaar lang naar grote tevredenheid vervult. Ze wil die positie opnieuw. Daarom houdt ze PRO tot vriend in de onderhandeling. Toen we vroegen of zij akkoord is met het feit dat de PRO-woordvoerder over wonen zelf ook in de branche werkzaam is, verwees ze zonder quoot naar de Griffie.
** Versnel zei dat precies vier jaar geleden in een interview met Dagblad010.