Muurschildering Don Leo nu helemaal klaar

17 November 2025, 18:07 uur
Rotterdam & Regio
mainImage
LMO FOTO

Het is echt een prachtig resultaat dat muralist Ricardo van Zwol heeft geschilderd op de hoek Goereesestraat met de Bevelandstraat. Dagblad010 besteedde er eerder aandacht aan toen Ricardo bezig was met de muurschildering van oud-voetbaltrainer Leo Beenhakker, geboren in Carnisse aan de Urkersingel. Een muurschildering aanbrengen op een zijwand van de woonblokken aan de Urkersingel kon niet, omdat de woonblokken binnenkort worden gesloopt in verband met geplande nieuwbouw op die plek.

Onder de muurschildering is ook nog een stukje schildering aangebracht met de oer-Rotterdamse spreuk 'Sterk door strijd'. Leo Beenhakker heeft een geweldig voetbalverleden vooral als trainer Feyenoord, maar ook Ajax, het Nederlands elftal en natuurlijk Real Madrid waar hij zijn bijnaam Don Leo aan te danken had. Zijn geweldige historie mocht niet zomaar verloren gaan en door crowdfunding en met steun van zowel Feyenoord alsook Sparta is het kunstwerk tot stand gebracht.

Door eerdere muurschilderingen van de hand van Ricardo van Zwol is er intussen een hele route op Zuid en Noord ontstaan tussen voetbalcoryfeeën, onder meer met de oud Feyenoorders Bertus Bul, Puck van Heel, Wim Jansen en de voetballegende, oud international Faas Wilkes. Aardig in die route is dat ook het nieuwe schoolgebouw van de SO De Archipel aan de Jan Ligthartstraat een buitenhek heeft dat refereert aan die plek waar ooit het oude Feyenoord stadion lag aan de Kromme Zandweg van 1917 tot 1937, goed voor 22.000 bezoekers. In 1937 vertrok Feyenoord naar de Kuip. De feestelijke onthulling van het muurkunstwerk is aanstaande  zaterdag 22 november tussen 11.00 en 13.00 uur.