De vier grote woningcorporaties willen blogger en online publisher Kees Jonker inzage geven in de door deze verhuurders aangevraagde sloopsubsidies. Maar dan wel onder voorwaarde dat Jonker die informatie niét deelt met de huurders van de te slopen woningen, waarvoor de corporaties die zogeheten Vermindering Verhuurderheffing hebben aangevraagd.
Dat vertelt ambtenaar Jan van de Weerd, werkzaam bij de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Van de Weerd behandelt een door Jonker ingediend WOB-verzoek. Dat verzoek richt zich op het krijgen van inzage in de aanvragen voor sloopsubsidies, gedaan door Woonstad Rotterdam, Havensteder, Woonbron en Vestia.
De geste van de vier corporaties om Jonker informatie te geven, die hij niet mag delen met huurders, zou zijn bedoeld om diens WOB-verzoek ‘uit de procedure te halen’. En daarmee te voorkomen dat in een uiterste geval de bestuursrechter er aan te pas moet komen om te bepalen of sloopsubsidies al of niet openbaar moeten zijn.
Jonker heeft de RVO laten weten geen belangstelling te hebben in informatie, die hij niet met huurders mag delen. Hij beschouwt het als een vorm van omkopen, waar hij niet aan meewerkt.
Woonstad, Havensteder, Woonbron en Vestia verzetten zich met klem tegen openbaarmaking van de sloopsubsidies.
Van de Weerd zegt dat minister Ollongren, verantwoordelijk voor woningcorporaties, zich dezer dagen buigt over de vraag hoe te reageren op het WOB-verzoek, dat reeds op 11 november vorig jaar werd ingediend bij de RVO.
Zie ook kjonker.blogspot.nl
Vier corporaties willen Jonker ‘omkopen’
20 January 2019, 07:04 uur
Bouw & Wonen
