Dead man walking

10 June 2023, 06:00 uur
Columns
mainImage

Rutte, Rutte, Rutte. Wat doe je je zelf aan? Je gaat al de geschiedenis in als een van de slechtste premiers van Nederland. Waarschijnlijk heeft advocaat Job Knoester het goed gezien in bij Vandaag Inside. Je hebt de trekken van een psychopaat in het zakenleven. Losgezongen van de werkelijkheid. Vergelijk het de topman van de KLM die na miljoenensteun van ons durft te zeggen: ‘Maar ik heb ook offers gebracht.’ Tja.

Volkomen de weg kwijt.

Maar Mark, ik heb meelij met je.

Eerlijk.

Je bent een premier uit een verleden wat er nooit is geweest. En je houdt eraan vast. Pathetisch. Om weer zo’n woord te gebruiken. In normaal Nederlands: zielig. Helaas ben je dat nu. Overbodig en zielig. In stand gehouden door mensen bij wie je niet bij op zolder zou willen zitten.

Mijn onvolprezen partijgenoot Sandra Beckerman zei het al. Hou er mee op. Maak jezelf niet langer belachelijk. Je hebt je nu overgeleverd aan de christenen en de zoekende sociaal liberalen. Kansloos. Je gaat eraan. Over iets onbenulligs. ‘Mark my words.’ En je ziet het niet aankomen. Je lost niets op. Dat is niet je politiek. Laissez fair, laisser passer. Vroeger kon dat. Nu niet meer. Je hebt er een puinhoop van gemaakt.

Verlos ons. Asjeblieft. Je bent een stem uit het verleden wat alles aan elkaar liegt, bedriegt en lult. Waarom eigenlijk?

Je bent dead man walking. Je hebt het nog niet door. Overbodig. En je coalitiegenoten weten het.